Nový začátek

Zřejmě si již delší dobu kladete otázky jako například: Co se to chystá? Nebo proč už nezačala nová sezóna? V tomto krátkém článku se nyní dozvíte, co se událo během léta v divadle a jaké jsou plány.

Jistě jste na začátku léta zaznamenali rychlé ankety (umístěné na Facebooku) na téma výběru crowdfundingového webu a portálu na prodej vstupenek na naše představení. Pravdou je to, že jsme se v té době zabývali úmyslem spustit crowdfundigovou akci, jakožto způsobu financování mechanismu opony, která nám stále v divadle chyběla. Také jsme zkoumali možnost online prodeje vstupenek, proto jsme se obrátili s otázkou na Vás, naše fanoušky a přátele.

V půlce léta však, jako blesk z čistého nebe, zasáhla Divadlo Na Manoušce, náš domovský sál, nepříjemnost, jejímž důsledkem bylo vážné ohrožení nejen divadelní sezóny, ale existence sálu jako takového. To pro zavedené divadlo je vždycky problém. Tím spíše, když nemáte žádné páky, jak ovlivnit situaci, a jste nuceni čekat, zda se jiné strany a jiní lidí domluví či nedomluví. Divadlo potřebuje zázemí, nedá se celé naložit na valník a přestěhovat odněkud nikam ze dne na den. Což bylo bohužel přesně to, co se nám pověsilo nad hlavy jako Damoklův meč. Byli jsme nuceni všechny rekonstrukční plány odložit stranou a místo toho řešit, kde vlastně budeme dál hrát. Nakonec jsme nalezli novou scénu. Je jím sál řeporyjské Sokolovny, který nyní pro Vás chystáme. S pomocí a podporou místních ochotných lidí zde vzniká krásný kulturní prostor pod hlavičkou zbrusu nového divadla.

Divadlo bude mít vzhledem ke své poloze příznačný název – Řeporyjské divadlo.

Koncem září jsme se tedy přestěhovali (mohli jste zaregistrovat fotku na Instagramu z přípravy na stěhování) a začali intenzivně pracovat na přípravě sálu pro první představení na nové scéně. O něm Vás budeme informovat a dočkáte se i dalších informací o divadle (například o internetových stránkách a Facebooku divadla samotného), o integraci vstupenkového portálu do webových stránek divadla nebo “faceliftu” naších internetových stránek (jako první krok si můžete všimnout šifrovaného spojení).

Budeme se tedy na Vás těšit, již brzy na nové scéně.

Vaše DiAj