Druhá smrt Johanky z Arku – 5.11.2016 – Homo Ludens

mapa není k dispozici

Datum:
05.11.2016

Čas:
10:00 - 15:00

Místo:
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Štítného 520/5
Praha 3 - 130 00


Vážení přátelé, zveme vás na naše druhé divadelní představení (soubor DiAj) v sezóně 2016/2017, které se koná v rámci divadelního festivalu Homo Ludens v Praze a odehrajeme zde reprízu hry Druhá smrt Johanky z Arku.

Jedná se o tragikomedii, od Stefana Canev.

Oficiální FaceBook událost je ZDE (neslouží pro rezervaci)

Vstupné:
V rámci festivalu 90 Kč za celý festival, začátek festivalu v 10:00, naše představení bude cca od 13:00 (možná změna vyhrazena) – REZERVACE ZDE

Popis:
Noc z 29. na 30. května 1431. Johanka z Arku, Panna Orleánská a hrdinka Francie, čeká na popravu. Společnost jí dělá jen Bůh a kat. Ale ani jeden z těch tří není takový, jak bychom si před- stavovali. Bůh je otrávený misantrop, který opovrhuje lidmi, kat jen rozpolcen mezi svými city a svědomitě vykonávaným zaměstnáním a ani Johanka není tou Johankou z legend…. Zaslouží si lidstvo hrdiny? Proč vítězství mění ideály v aroganci moci? A co se stane, když Johanka odvolá svá slova a zřekne se svých činů? Svérázná tragikomická rekonstrukce osudových okamžiků legendární hrdinky klade až mrazivě současné otáz- ky. Plazit se a žít? Nebo se neplazit a zemřít?

Režie:
Ondřej Suchý

Hrají:
Jana Begerová (Johanka z Arku)
Petr Pokorný (Bůh)
Ondřej Suchý (Kat)

Zvuk a světla:
Ondřej Karaffa (zvukař, osvětlovač)

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.